Mees reageerde blij toen hij me zag. En op mijn voorstel om naar Amsterdam te gaan, ontplofte hij bijna van enthousiasme. Hij overstrekte zich in bed en ik moest hem tegenhouden, anders was hij van het bed gerold. Hij hoestte nog een beetje, maar het mocht de pret niet drukken.

Rond kwart over 12 zaten we in de bus op weg naar Achterveld, naar de apotheek, medicatie ophalen. Daarna op weg naar Amsterdam. Mees deed af en toe een tukkie. Ik nam bewust de afslag Watergraafsmeer, zodat we Amsterdam helemaal binnendoor binnenkwamen. Vanaf dat moment hield hij zijn ogen open en keek om zich heen.
Na een leuke rit arriveerden we vlakbij het IJ, bij een modern stukje Amsterdam. We zijn direct aan de wandel geraakt. Ik ken Amsterdam redelijk goed, maar vraag me niet maar straatnamen. We liepen door een oud deel langs grachten, zonder toeristen, zonder auto’s en alleen omgeven door vogelgeluiden. Mees genoot enorm. Hij maakte vrolijke geluiden.



Na een anderhalf uur door allerlei straatjes, langs grachten, over bruggetjes gewandeld te hebben, zetten we koers naar het prachtige Centraal Station. Via een passage liepen we naar de andere kant aan het IJ. Het was enorm druk, maar Mees vond het juist leuk. Met de lift gingen we naar de grote moderne grote bus-terminal en hadden we een panoramisch uitzicht over het IJ. Mees was de hele tijd enthousiast aan het lachen en was super alert.


In het begin van de dag had ik Mees al een boottochtje beloofd, dus hoppa… wij op de veerboot richting Amsterdam-Noord. Een hypermoderne omgeving in de buurt van het prachtige Filmmuseum Eye. Het nadeel van hoge nieuwe gebouwen is wel dat er tochtgaten ontstaan. De wind rukte flink aan het kapsel van Mees. Gelukkig zit het goed vast, maar hij keek wel heel moeilijk. “Is dit jouw ‘moeilijke gezicht’?” vroeg ik hem. Hij begon direct te lachen. Haha, wat hadden we weer veel plezier samen.
Na een tijdje in het moderne deel van de stad kwamen we in een meer authentieke omgeving bij het oude tolhuis. De combi oud en nieuw sprak ook Mees aan. Er was een fijne tuin bij. Na een kleine anderhalve uur rondgehangen te hebben in Amsterdam-Noord zijn we met de veerboot weer naar de andere kant gebracht. Vandaar was het nog maar 10 minuten lopen naar de bus. De terugweg ging voorspoedig en Mees was nog steeds alert.
Wederom een heerlijke dag samen


